Plasterk gaat gemeenten wijzen op regels pasfoto

    Dinsdag 09 juni 2015

    Minister Plasterk van Binnenlandse Zaken gaat gemeenten nog eens apart wijzen op de regels voor pasfoto's op paspoorten of identiteitskaarten. Mensen moeten zo neutraal mogelijk op de foto, dat wil zeggen dat ze een gesloten mond moeten hebben en dat ze niet mogen lachen. Maar de minister wil benadrukken dat er uitzonderingen mogelijk zijn. 

    Deze toezegging deed de minister vorige maand na Kamervragen van SP-Kamerlid Ronald van Kaak over de problematiek die gehandicapten ervaren bij het aanvragen van een paspoort. Volgens hem zijn de regels, die de gemeenten moeten toepassen, te streng.

    Plasterk zei in de Tweede Kamer dat de regels voorzien in uitzonderingen om medische redenen. “Die uitzonderingen kunnen en moeten gemeenten maken”, aldus Plasterk. De regels zijn bedoeld om aan de grens automatische gezichtsherkenning mogelijk te maken.  

    Brob: © Nationale Zorggids